Бетонну підлогу оселі покривають додатковим прошарком, щоб було зручно ходити вдома навіть босоніж. Найбільш дешевим та практичнім варіантом користувачі визнали лінолеум. Його роблять з синтетики та природніх матерій. Лінолеум нескладно монтувати. А ще він створює надійну тепло- і звукоізоляцію приміщення. Це вологостійке покриття.
Купити лінолеум в Києві в smaragd-bud.com.ua варто для житлових приміщень, офісів та інших типів кімнат різного призначення. Завдяки універсальності він користується великим попитом серед споживачів.
З чого створюють лінолеумну підлогу
Існує 5 типів лінолеуму за матеріалом виготовлення:
- ПВХ;
- реліновий варіант;
- покриття з колоксину;
- гліфталь;
- мармолеум (підлога з природніх компонентів).
Матеріал виготовлення підлоги має бути вказано у характеристиках товару чи на етикетці.
Основні факти про мармолеум
Натуральне лінолеумне покриття роблять з мелених деревини чи корку, лляної олії, дьогтю з хвойних дерев, порошку з вапна. Матерію фарбують природніми сумішами, щоб не вицвітали на сонці. Основою служить тканина з джуту. Така підлога підійде людям, що страждають на алергії, маленьким дітям та домашнім тваринам. Але, перегинаючи матеріал, можна його пошкодити.
Лінолеум з ПВХ
Така підлога має 2 прошарки - пластикову та теплозберігаючу. Її неприємною особливість вважають чутливість до зміни температур і схільність до розтріскування.
Що таке гліфталеве покриття
Його роблять з тканини, покритої дьогтем. Матерія добре зберігає тепло і не пропускає звуки. Але, якщо її згинають, покривається тріщинами.
Підлога з колоксину
Для її виготовлення використовують нітроцелюлозу. Це вологостійка підлога, яка витримує температурні коливання. Характеризується еластичністю, можливістю згинати. Але може загорітися. Кидати на покриття сірники заборонено.
Реліновий лінолеум
Має 2 прошарки - резиновий і пігментний. Створює оригінальний дизайн. Цінується за еластичність, вологостійкість. Але з екологічної точки зору краще його не брати через наявність шкідливих домішків.
Правила вибору якісного лінолеуму для оселі чи іншого приміщення
Грамотний покупець, беручи підлогове покриття, врахує вартість товару, матеріал виготовлення і деякі інші важливі критерії:
- візерунок (іноді нагадує мармурову, кахельну, паркетну поверхні, також може бути будь-яким завдяки можливості високоякісного безпечного друку);
- міцність (для місць загального користуванні та скадських приміщень краще придбати напівкомерційну чи комерційну підлогу, для кімнат квартири - побутову);
- товщину (для вітальні, спальні - краще 0,15 см, для інших місць - 0,3 см).
А ще треба пам'ятати: якщо не мити лінолеум абразивними засобами та окропом, він служитиме довше.