Як обгрунтувати заподіяння моральної шкоди?
Практикуючі юристи та адвокати знають, наскільки складно доводити заподіяння моральної шкоди, а тим більше дати його грошову оцінку. Саме ціна заподіяної немайнової шкоди лягає в основу позовних вимог і матеріалізується в грошову суму. Але як оцінити, скільки коштують душевні страждання і переживання, безсонні ночі або порушений уклад життя? Це досить складно і зробити все правильно можуть наші юристи і адвокати.Дуже часто громадянин, права та інтереси якої порушені, звертаючись до суду одним з позовних вимог висуває стягнення немайнової шкоди, але охарактеризувати, який саме шкоду йому заподіяно, просто не може. Він вважає, що якщо були порушені права, то автоматично він має право на подібну компенсацію. Таке право громадянин має, але що є в його випадку, заподіянням моральної шкоди?Душевні болю і страждання повинні бути підтверджені матеріальними доказами - випискою з історії хвороби, копією чека з аптеки про придбання заспокійливих лікарських препаратів, і багато інших документів. Якщо внаслідок отримання моральної травми погіршилися відносини в родині, і справа дійшла до розлучення, то і це буде доказом, яке стане предметом розгляду в судовому процесі.
Професійна допомога юристів по відшкодуванню шкоди
Звернувшись в компанію за юридичною допомогою, ви можете розраховувати на професійну підтримку практикуючих юристів та адвокатів https://pankova-vislyaeva.kiev.ua/, які:
• проаналізують ситуацію, що склалася;
• оцінять судову перспективу справи;
• дадуть консультацію з питань моральної шкоди і його відшкодування;
• складуть процесуальні документи відповідно до чинного законодавства;
• зберуть докази вини заподіювача шкоди;
• будуть безпосередньо брати участь в судовому процесі.
Маючи глибокі теоретичні знання, підтверджені судовою практикою, наші юристи і адвокати розроблять стратегію і тактику захисту, спрямовані на задоволення позовних вимог довірителя.
Оскільки це складне питання, то в судовому порядку безпосередньо треба буде доводити:
• наявність втрат немайнового характеру;• протиправність діянь особи, яка заподіяла шкоду своїми діями (бездіяльністю);
• встановлення причинного зв'язку між ними;
• безпосередньо вину заподіювача шкоди.
Це коло тих обставин, які повинні бути встановлені судом, і наші юристи-практики докладуть усіх зусиль, щоб вони були розглянуті і доведені. Адже відсутність хоч одного з цих елементів, зробить неможливим задоволення позовних вимог клієнта і стягнення моральної шкоди в повному обсязі.
Судовий процес по даній категорії справ носить змагальний характер, тому адвокати зберуть і нададуть докази провини, а також наступ негативних наслідків для нашого клієнта.
Грамотно використовуючи норми матеріального та процесуального права, наші фахівці допоможуть домогтися відновлення порушених прав та інтересів довірителя, і стягнення моральної (немайнової шкоди) з винної сторони.