Також як і від цукрового діабету нам поки не впоратись, та й туберкульоз все ще небезпечний! Загалом, нам належить ще зробити багато кроків, але ми будемо сподіватись, що ці часи не за горами!
А поки людині залишається періодично обстежуватись, підтримувати здоровий спосіб життя і як можна частіше бути на природі.
Попри на те, що туберкульоз знаходиться аж на 22 позиції в списку небезпечних захворювань, кожної людині потрібно раз на рік проходити обстеження. Зробити це можна найпростіше за допомогою флюорографії або ж здавати аналізи в лабораторії. У сучасних лабораторіях пропонують здати аналіз на антитіла LgA + LgM + LgG, які з максимальною точністю скажуть, є у вас паличка Коха чи ні. Наприклад, в лабораторії Медлаб можна детально ознайомиться з цим аналізом просто перейшовши за посиланням https://medlabtest.ua/uk/patients/analizy/tuberkulez-mycobacterium-tuberculosis-antitela-summarnye-igaigmigg. На відміну від флюорографії чи цитології, де робиться знімок легенів або збирається мокрота, в цій лабораторії у якості дослідження беруть кров з вени, причому особливої підготовки до здачі аналізу не потрібно. Термін проведення аналізу становить всього 2 дні, а якщо у вас немає можливості приїхати в лабораторію, то ви можете скористатися послугою виїзду лікаря додому, і вона проведе забір крові на дослідження антитіл LgA + LgM + LgG прямо у вас вдома. При цьому якість результатів не зміниться. Щоб не допустити розвиток хвороби, потрібно вчасно визначити туберкульоз на ранніх стадіях, тоді його вилікувати буде простіше.
Як можна заразитись паличкою Коха?
Оскільки туберкульоз є соціальною хворобою, то захворіти їй можна де завгодно: в транспорті, на роботі та навіть у лісі. Паличка Коха добре уживається у вологому середовищі, та здатна передаватись повітряно-крапельним шляхом. Окрім банального туберкульозу легенів, людина може захворіти на туберкульоз шкіри, очей та навіть кісток. Паличка Коха здатна передаватися від матері до дитини. Також варто знати, що паличка легко уживається в їжі, і, наприклад у сирі, вона може «жити» до одного року, в інших молочних продуктах до 14 днів. Тому також важливо купувати їжу, тільки лиш при наявності у продавця належної експертизи.
Перші ознаки захворювання
Першими ознаками зараження паличкою Коха є відчуття загальної слабкості в тілі та почуттям ломки. Крім загальної слабкості, хворий може відчувати:
1. Зниження апетиту;
2. Посилену дратівливість;
3. Безсоння і часті кошмари по ночах;
4. Посилення потовиділення тіла;
5. Постійна температура тіла близько 37-37.6 градусів;
6. Сухий кашель.
При появі туберкульозу легенів, у пацієнта буде відчуватися біль в області грудей при глибокому вдиху та видиху, при цьому будуть чутні хрипи. Також буде помітне збільшення лімфатичних вузлів по тілу. Ті, у кого уражена паличкою Коха сечостатева система, буде спостерігати зміну кольору сечі. Вона придбає болем темний, мутний відтінок. При запущеній формі може спостерігатися в ній кров та відчуття різі внизу живота. Якщо паличка Коха знаходиться в хрящових тканинах, то буде відчуватись гострий біль опорно-рухової системи, в найгірших випадках можлива повна знерухомлених. Туберкульоз шкіри також нерідко можна зустріти у людей. Якщо людина їм хворіє, то у нього під шкірою утворюються тверді вузли, які будуть боліти, якщо на них натиснути. При спробі розчісування з них буде виходити біла рідина.
Як уберегти себе від туберкульозу?
Якщо при проведенні аналізу або флюорографи у вас виявили паличку Коха, то при початковій терапії призначають індивідуально підібрані медикаменти. У цей період пацієнт знаходиться під суворим наглядом лікарів у туберкульозному диспансері. Якщо ж у хворого запущена форма, то його можуть оперувати чи призначають курс хіміотерапії.
Але для того, щоб уберегти себе від цієї страшної хвороби, кожної людині перш за все потрібно дотримуватись правил особистої гігієни. Це найпростіший спосіб захистить себе від цієї хвороби. Також варто щорічно робити флюорографію чи вакцинацію на манту. У вакцинації використовується спеціальний препарат-туберкулін, який представляє сукупність білків, які були утворені від померлих збудників інфекції. Ця ін'єкція викличе реакцію у будь-якої людини. У здорових людей на місці уколу не буде практично ніяких слідів, коли як у хворих на місці уколу можливе утворення великого червоної плями або навіть утворення гнійника.
Своєчасне діагностування туберкульозу є важливим завданням, та за допомогою сучасного обладнання можна отримати максимально точний результат. І для того, щоб уникнути «тяжких» наслідків, при появі перших симптомів на підозру палички Коха, необхідно відразу звернутись до лікаря.