Виробники пропонують великий вибір різновидів покриття для підлоги. Кожен з матеріалів має певні переваги та недоліки. Бажаєте створити в домі затишну атмосферу, отримати теплу та приємну на дотик підлогу, по якій можна ходити босоніж, без надмірних витрат? Експерти радять купити ковролін. Цей різновид покриття має багато переваг:
- естетичний вигляд;
- тепло- та звукоізоляція;
- простий та швидкий монтаж;
- не вимагає особливого догляду.
Є багато різновидів ковроліну. Експлуатаційні характеристики залежать від кількох чинників.
Важливі особливості ковроліну
Весь асортимент поділяється за призначенням. В цій класифікації визначальний фактор — здатність витримувати певний рівень навантажень. Європейська асоціація виробників створила спеціальну систему маркування. Всі матеріали мають цифрові ( від 1 до 3) позначки, в яких перше число вказує на тип приміщення, друге — на максимальне навантаження:
- 21-23 — побутовий ковролін. Він використовується в житлових кімнатах та коридорах в квартирах;
- 31-32 — напівкомерційний. Призначений для офісних чи громадських приміщень з середньою інтенсивністю відвідуваності;
- 33 — комерційний. Здатний витримувати найвищий рівень навантажень.
Термін експлуатації та практичність покриття залежать від матеріалів та технології виготовлення.
Методи виробництва ковроліну
Для зручності споживачів кожен зі способів має назву. Необхідно лише вивчити особливості кожної технології та експлуатаційні характеристики кожного різновиду ковроліну:
- голкопробивний. Використовується основа, покрита грунтовкою. В неї вбиваються волокна ворсу спеціальними пощербленими голками, що рухаються вперед-назад. Завдяки цьому нитки хаотично переплітаються, утворюючи міцне покриття. Знизу приклеюється шар гуми. Це дуже зносостійкий та практичний, дешевий різновид ковроліну. Недолік — технологія не дозволяє створювати цікаві фактурні рішення;
- тканий. Покриття виготовляється за принципом виробництва класичних килимів. Нитки переплітаються між собою та з основою зі джгуту, потім фіксуються вузликами. Це довговічне і естетичне покриття. Недолік — порівняно висока вартість;
- тафтинговий. Перша основа прошивається нитками, що утворюють на поверхні петлі. Знизу пряжа додатково фіксується латексом. Приклюється вторинна основа. Петлі можуть прорізатися чи залишатися;
- флокований. Відрізки ниток довжиною до 3 мм приклеюються до латексом до основи з полівінілхлориду. Така технологія не забезпечує надто великий вибір дизайнерських рішень. Але флоковані покриття відрізняються практичністю, рекомендовані для приміщень з високим рівнем вологості.
Ворс ковроліну виготовляється з різних матеріалів. Найбільший термін використання характерний для нейлону (10-15 років), найменший — для поліакрилу (3-5 років).